Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa KanonicznegoDekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę zwykłą.
  2. Jutro 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. tak jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:00 i 16:00. Po każdej mszy odbędzie się św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  4. Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Będzina – Syberki 23 sierpnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. Trwa miesiąc sierpień – czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa.
  6. W tym roku nasze parafialne dożynki odbędą się w niedzielę 28 sierpnia. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie odprawiona w tym dniu o godz. 15:00. Nie będzie wtedy już mszy św. o godz. 16:00.
  7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Piotr DZIUK, kawaler z Tarnowskich Gór i Daria WIECZOREK, panna z parafii tutejszej. Są to zapowiedzi drugie. Kto by wiedział o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie związku małżeńskiego między wyżej wymienionymi osobami proszony jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.
  8. Dziękuję mieszkańcom Tąpkowic z ul. Zwycięstwa od magazynu do kościoła oraz z ul. Krasickiego, Piotra Skargi i Moniuszki za posprzątanie i udekorowanie kwiatami naszego kościoła. W piątek na godz. 18:30 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Tąpkowic z ul. Kościelnej, Radosnej, Matejki i Wesołej.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Intencje mszalne.
  11. Zaproszenie na dożynki diecezjalne.