Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa KanonicznegoDekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.
  2. W środę będziemy obchodzić święto św. Andrzeja, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  3. Od jutra rozpoczynamy roraty. Dzieci zapraszam z lampionami od poniedziałku do piątku na msze św. roratnie o godz. 16:00, a dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 17:00.
  4. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 17:30 – 18:00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające po mszach św. o godz. 17:00. Spowiedź w piątek od godz. 15:30 – 16:00 i od 16:30 – 17:00. Do chorych udam się w piątek od godz. 9:00.
  6. Za tydzień Barbórka. Msza św. w intencji górników o godz. 11:00.
  7. W przyszłą niedzielę po mszach św. będą zbierane do puszki ofiary jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są też świece caritas. Duże po 18 zł, a małe po 7 zł.
  9. Dziękuję mieszkańcom Tąpkowic z ul. Gen. Maczka za posprzątanie naszego kościoła i dekorację adwentową. W piątek na godz. 17:30 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Tąpkowic z ul. Jana Pawła II.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  11. Intencje mszalne. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.